منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SSD Server Storage چیست؟ میزبانی وب سریع توضیح داده شده است

SSD Server Storage چیست؟ میزبانی وب سریع توضیح داده شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
SSD Server Storage چیست؟ میزبانی وب سریع توضیح داده شده است

اگر سن شما به اندازه میزبانی A2 است، احتمالا هارد درایوهای در حال چرخش را در رایانه خود به یاد دارید. اگر آن را تکان دهید، آن را می شکنید. این هارد دیسک ها (درایوهای دیسک سخت) – دستگاه های ذخیره سازی مستقل حاوی صفحات چرخان (که گاهی اوقات “زنگ چرخان” نیز نامیده می شود) بودند. اما پس از آن SSD ها (درایوهای حالت جامد) آمدند – جانشین براق و سریع با تراشه های حافظه فلش. SSD نسل بعدی ذخیره سازی است که سریعتر از هارد دیسک های مکانیکی دست و پا گیر است. اما ذخیره سازی سرور SSD دقیقا چیست؟ این یکی از ارکان میزبانی وب سریع است و در این مقاله دلیل آن را به شما نشان خواهیم داد.

SSD چیست؟

SSD (درایو حالت جامد) که توسط SanDisk در سال 1991 توسعه یافت، یک دستگاه ذخیره سازی است که از تراشه های حافظه برای ضبط داده ها استفاده می کند. درایوهای SSD مانند یک هارد دیسک کار می کنند، اما از نظر عملکرد بسیار سریعتر هستند. آنها شبیه درایو فلش USB هستند، بدون اتصال USB، و برای نصب در داخل کامپیوتر طراحی شده اند. SSD ها هیچ قطعه متحرکی ندارند و به همین دلیل نسبت به همتایان HDD خود قابل اعتمادتر هستند.

SSD چگونه کار می کند؟

مانند هارد دیسک ها، SSD ها حجم زیادی از اطلاعات را ذخیره می کنند. اما SSD ها به جای خواندن و نوشتن داده ها در یک بشقاب چرخان مانند هارد دیسک، داده ها را بر روی تراشه های حافظه فلش (که گاهی اوقات به عنوان حافظه فلش NAND شناخته می شود) ذخیره می کنند. SSD همچنین دارای یک تراشه کنترل است. این تراشه وظیفه ردیابی محل قرارگیری داده ها بر روی درایو را بر عهده دارد و داده های درخواستی را در عرض نانوثانیه پیدا می کند، که باعث می شود SSD ها دستگاه های ذخیره سازی بسیار سریعی را ایجاد کنند.

انواع SSD

دو نوع رایج SSD SATA III و NVMe هستند. SATA III نوع قدیمی SSD است. این دارای یک رابط قدیمی است که در اصل برای هارد دیسک طراحی شده است و بنابراین با طیف گسترده ای از دستگاه ها سازگار است. با این حال، از استاندارد جدید حافظه غیر فرار (NVMe) کندتر است و به تدریج در حال حذف شدن است.

درایوهای حافظه غیر فرار سریعتر، با تأخیر کمتر و سرعت خواندن و نوشتن پایدار 2000 مگابایت در ثانیه نسبت به درایوهای SATA III هستند. که حداکثر به 600 مگابایت در ثانیه می رسد. همچنین درایوهای NVMe از طریق رابط PCIe و نه SATA به رایانه متصل می شوند. اسلات های PCIe انتقال بیش از 25 برابر داده بیشتر از معادل SATA.

درایوهای SSD کجا قرار دارند؟

SSD ها جایگزین بسیاری از هارد دیسک ها در کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها شده اند. SSD ها گران تر از HDD ها هستند (اگرچه تفاوت دائما در حال کاهش است)، بنابراین برخی از تولید کنندگان کامپیوتر از SSD های کوچکتر (همراه با هاردهای بزرگتر برای ذخیره داده های اضافی) استفاده می کنند.

SSD در برخی از سرورها نیز یافت می شود. در اینجا در میزبانی A2، ما گزینه های درایو SATA III و NVMe SSD را ارائه می دهیم.

اکثر برنامه های ما فضای ذخیره سازی SSD را ارائه می دهند، اما اگر کلمه را ببینید توربو به نام طرح متصل شده و سپس فضای ذخیره سازی NVMe را ارائه می دهد:

قیمت هاست A2
هر طرح میزبانی وب A2 Hosting Turbo شامل فضای ذخیره سازی NVMe SSD است.

مزایای ذخیره سازی NVMe چیست؟

NVMe توسعه داده شد تا به SSD ها اجازه دهد با بالاترین سرعتی که فلش مموری قادر به انجام آن است کار کند. NVMe به حافظه فلش اجازه می دهد تا مستقیماً از رابط PCI Express (PCIe) عبور کند. پهنای باند بالایی ارائه می دهد زیرا مستقیماً به CPU متصل است. درایوهای NVMe علاوه بر عملکرد و سرعت خود، در مصرف انرژی نیز بهینه هستند. در حالت آماده به کار، درایوهای NVMe تقریباً هیچ برقی مصرف نمی کنند.

آخرین به روز رسانی NVMe نسبت به نسخه های قبلی امن تر است. NVMe 2.0 از CRC 32/64 بیتی استفاده می کند (به عبارت دیگر، حفاظت از داده ها از 32 به 64 بیت افزایش یافته است که امکان حفاظت بیشتر برای سیستم های داده بزرگتر را فراهم می کند). NVMe 2.0 همچنین از سازگاری به عقب از نسل قبلی NVMe پشتیبانی می کند و با اکثر سیستم عامل ها کار می کند.

درایوهای NVMe در حال تبدیل شدن به استاندارد صنعتی برای سرورها هستند، اما میزبانی A2 میزبان پیشرو در میزبانی وب سریع است.

بررسی ها

هنوز در مورد مزایا و قدرت هاست SSD مطمئن نیستید؟

برخی از توصیه های ما را بخوانید:

“تیم A2 هرگز ناامید نمی شود! سرعت، پشتیبانی، خدمات، فروش… هر تجربه فوق العاده بود. من یک حساب A2 برای خودم، شغل فعلی و حتی آخرین شغلم دارم. من بارها A2 را توصیه کرده ام و زمانی که شهرت من در میان است، فقط بهترین ها را توصیه می کنم! چاک اس. 16 نوامبر 2021

A2 Hosting یک ارائه دهنده میزبانی فوق العاده است. سرورها سریع هستند و پشتیبانی عالی است. من هرگز به استفاده از شخص دیگری فکر نمی کنم.» کانر تی. 7 نوامبر 2021

مشتریان از سرورهای سریع ما قدردانی می کنند. ما سرورهای خود را با جدیدترین و بهترین فناوری به روز می کنیم تا سریعترین سرورهای موجود در بازار را به مشتریان خود ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرورهای توربو ما، امروز با تیم فروش ما تماس بگیرید.