منو سایت

Cloudflare را در وب سایت من مستقر کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وقتی یک وب‌سایت به صورت آنلاین میزبانی می‌شود، چرا یک بازدیدکننده چند دقیقه کنار هم می‌ماند تا سایت بارگذاری شود؟ کاملا واضح است که بازدیدکنندگان از مرور سایتی که فورا بارگذاری می شود لذت می برند، اما سایتی با سرعت بارگذاری پایین برای بازدیدکنندگان آن کافی نیست.

میدونی؟ بسیاری از کسب و کارهایی که به روش سنتی برخورد با مشتریان عادت کرده اند، از اهمیت زمان پاسخگویی وب سایت آگاه نیستندممکن است وب سایت به دلایل مختلفی کندتر بارگذاری شود، اما بیایید نگاهی بیندازیم چگونه سرعت وب سایت را افزایش دهیم اگرچه دلایل متعددی که مانع از مکان وب سایت در سرور شما می شود یکی از نگرانی های اصلی است، در این مورد CDN می تواند مفید باشد.

خوب حالا این سوال پیش می آید که CDN دقیقا چیست و چگونه می توان آن را پیاده سازی کرد؟

شبکه تحویل محتوا اساساً یک شبکه توزیع شده جغرافیایی است که کش های وب سایت را ذخیره می کند. هر بار که مشاهده می شود، نزدیکترین سرور تصویر ذخیره شده را به سمت مشتری منتقل می کند. خوب، این مجموعه از فرآیندها باعث می شود سایت شما سریعتر از زمان معمول بارگذاری شود. درایو اصلی یک CDN صرفاً کاهش نرخ تأخیر تا حد امکان است.

ارائه دهندگان بسیاری در صنعت وجود دارند که خدمات CDN را در دسترس شما قرار می دهند که محبوب ترین آنهاست Cloudflare Content Delivery Network، آنها ارائه دهندگان خدمات CDN معروفی هستند که زمان پاسخگویی بسیار کمتری دارند. عملکرد Cloudflare در ارائه CDN با ذخیره تصاویر وب سایت در سرورهای مختلف انجام می شود، در صورت درخواست مشتری، تصاویر کش شده تنها به عنوان پاسخ ارسال می شوند.

فعال کردن Cloudflare در وب سایت شما

  1. یک حساب کاربری با استفاده از آدرس ایمیل خود به عنوان نام کاربری و رمز عبور ایجاد کنید، همیشه توصیه می شود از یک تولید کننده رمز عبور استفاده کنید.
  2. سایتی (نام دامنه) که می خواهید از طریق Cloudflare فعال شود را ذکر کنید.
  3. طبق نیاز، طرحی را انتخاب کنید. می توانید در مرحله اولیه با رایگان شروع کنید.
  4. سوابق DNS خود را مشاهده کنید.
  5. سرورهای نام را به روز کنید.

این کلیک های ساده به شما کمک می کند تا وب سایت خود را از همه راه های ممکن بهبود بخشید.

علاوه بر خدمات CDN، Cloudflare همچنین گواهی های Anti-DDOS، SSL و همچنین خدمات DNS را ارائه می دهد.

ما همیشه توصیه می کنیم VPS/سرورهای اختصاصی برای راه اندازی سرویس های CDN در Cloudflare برای عملکرد سایت به خوبی آماده شده.