منو سایت

چرا باید از Node.js استفاده کنم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا باید از Node.js استفاده کنم؟

Node.js یک زمان اجرا جاوا اسکریپت بین پلتفرم منبع باز است که خارج از مرورگر اجرا می شود. Node.js به لطف معماری I/O مبتنی بر رویداد و غیرمسدود، می‌تواند برنامه‌های بیشتری را پشتیبانی کند و در عین حال از منابع کمتری استفاده می‌کند و عملکرد بهتری ارائه می‌دهد. این یک پلتفرم مبتنی بر جاوا اسکریپت است که بر روی موتور جاوا اسکریپت V8 گوگل کروم ساخته شده است که برای سایت های پخش ویدیوی بزرگ یا برنامه های تک صفحه ای به خوبی کار می کند. این پست وبلاگ حاوی اطلاعات مهمی در مورد Node.js است تا به شما کمک کند بفهمید که چرا Node.js انتخاب خوبی برای توسعه برنامه است.

چرا Node.js؟

پس چرا از Node.js استفاده کنیم؟ در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی Node.js وجود دارد که آن را به یک انتخاب محبوب برای ساخت برنامه های وب، دسکتاپ و موبایل تبدیل می کند:

  • مقیاس پذیری: Node.js می تواند تعداد زیادی اتصال همزمان را مدیریت کند و عملکرد برنامه را بهبود بخشد.
  • پردازش سریع: درخواست‌ها برای رشته‌های غیرمسدود سریع‌تر پردازش می‌شوند و به مشتریان این امکان را می‌دهند که پاسخ‌های سریع‌تری برای درخواست‌های ساده برنامه وب دریافت کنند.
  • ساده در نگهداری: Node.js یک محیط چند پلتفرمی است که به شما امکان می دهد از زبان جاوا اسکریپت برای ایجاد برنامه های وب، دسکتاپ و موبایل استفاده کنید.
  • جامعه حمایتی بزرگ: Node.js دارای یک جامعه آنلاین و مخزن آموزشی بزرگ است که آن را برای مبتدیان ایده آل می کند.

که از Node.js استفاده می کند

تقریباً 1.6 درصد از وب سایت ها در حال حاضر از Node.js استفاده می کنند و استفاده در حال افزایش است. اغلب توسط سایت‌های پربازدید از جمله بسیاری از شرکت‌های معروف مانند توییتر، اسپاتیفای، eBay، Reddit، LinkedIn، Godaddy و Netflix استفاده می‌شود. پردازش همزمان درخواست، ردپای سبک آن و سایر ویژگی‌های Node.js آن را برای برنامه‌هایی مانند ربات‌های گفتگو، جریان داده و اینترنت اشیا (IOT) ایده‌آل می‌کند. مثلا:

  • توییتر از Node.js برای بهبود عملکرد اپلیکیشن وب موبایل خود استفاده می کند.
  • Node.js یک پشته وب جلویی است که توسط eBay برای تقویت برنامه‌های کاربردی وب و هماهنگی خدمات در پلتفرم eBay استفاده می‌شود.

شروع کار با میزبانی وب Node.js

Node.js اگر می خواهید یک برنامه وب مقیاس پذیر با استفاده از یک زبان واحد مانند جاوا اسکریپت، هم برای فرانت اند و هم برای بک اند بسازید، ویژگی های مناسبی را ارائه می دهد. این ویژگی ها شامل مقیاس پذیری، سرعت و عملکرد پیشرفته است. برای دیدن اینکه چقدر آسان است شروع کنید و یک برنامه Node.js را با استفاده از کنترل پنل cPanel راه اندازی کنید، مقاله پایگاه دانش ما را بررسی کنید. نحوه ساخت اپلیکیشن Node.js با cPanel.

نتیجه

انتخاب محیط توسعه مناسب برای برنامه شما می تواند تصمیم دشواری باشد، به خصوص زمانی که شروع به کار می کنید. این پست وبلاگ برخی از ویژگی های کلیدی Node.js و اینکه چرا این یک انتخاب محبوب برای توسعه وب است را برجسته می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد Node.js، لطفاً مراجعه کنید https://nodejs.org.

 

پست چرا باید از Node.js استفاده کنم؟ اولین بار در The A2 Posting ظاهر شد.