منو سایت

وب سایت خود را با سی پنل مدیریت کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وب سایت خود را با سی پنل مدیریت کنید

cPanel به شما امکان می دهد برنامه هایی را که می خواهید در وب سایت یا حساب میزبانی خود نصب و مدیریت کنید، انتخاب کنید. برای مدیریت وب سایت با استفاده از cPanel، مقاله شبکه های VPS9 را بررسی کنید.

وب سایت خود را با سی پنل مدیریت کنید

مبتنی بر لینوکس کنترل پنل مدیریت میزبانی به وب سایت خود و سمت سرور سرور را مدیریت کنید سیستم کاری الف را فراهم می کند رابط گرافیکی و ابزارهای اتوماسیون و این یک رابط مبتنی بر وب است که توسط شرکت میزبان ارائه شده است که به مشتریان امکان می دهد خدمات میزبانی مختلف خود را در یک مکان مدیریت کنند.

مراحل مدیریت وب سایت از طریق سی پنل

نصب آسان برنامه

cPanel به شما امکان می دهد برنامه های مورد نظر خود را انتخاب کنید در وب سایت خود نصب و مدیریت کنید یا حساب میزبانی نصب کننده های خودکار مختلفی مانند Softaculous، نصب، QuickInstallو غیره

افزودن دامنه های جدید به حساب شما

اگر چندین سایت دارید و می خواهید از یک حساب مدیریت کنید، استفاده کنید بخش نام دامنهسپس برو به بخش دامنه—> انتخاب کنید یک دامنه اضافه کنید را انتخاب کنید و جزئیات را پر کنید.

وب سایت خود را با سی پنل مدیریت کنید

نسخه PHP خود را به روز کنید

نسخه پی اچ پی که وب سایت شما اجرا می کند، زمانی که در مرورگر بازدیدکننده بارگیری می شود، ظاهر می شود. مانند هر نرم افزاری که هر از گاهی به روز می شود، همیشه توصیه می شود که به آخرین نسخه پایدار توصیه شده توسط میزبان شما و سازگار با نرم افزار وب سایت شما به روز رسانی شود.

نسخه PHP را می توان به راحتی با استفاده از سی پنل به روز کرد ماژول نسخه PHP. این ماژول همچنین به شما امکان می دهد تعدادی از ویژگی های مرتبط با PHP را کنترل کنید، مانند اینکه آیا این کار را انجام دهید فشرده سازی zip را فعال کنید یا برای کنترل حداکثر اندازه فایل که قابل آپلود است.

عملکرد سرور را بررسی کنید

شما یک وب سایت را مدیریت می کنید، دوست دارید بدانید که به همان خوبی که اغلب انتظار می رود کار می کند. اطمینان از اینکه سرور شما فضای کافی برای عملکرد صحیح منابع وب سایت شما دارد بسیار مهم است.

وب سایت خود را با سی پنل مدیریت کنید

گاهی اوقات برنامه‌ها و سرویس‌هایی که اجرا می‌کنید می‌توانند از تمام منابعی که برای آن هزینه کرده‌اید استفاده کنند. بررسی عملکرد سرور خود هر از گاهی، که به شما کمک می کند تا تجزیه و تحلیل کنید که آیا نیاز به ارتقا هاست خود نیز دارید یا خیر. در cPanel بر روی Server Info کلیک کنید و می توانید خود را بررسی کنید حافظه CPU، استفاده از فایل و دیسک، مدیریت منابع و موارد دیگر

تجزیه و تحلیل داخلی

رابط Analytics آمار ترافیک را از نرم افزار پیشرفته آمار وب (AWStats).که اطلاعاتی را در مورد نحوه دسترسی کاربران به وب سایت شما جمع آوری می کند.

وب سایت خود را با سی پنل مدیریت کنید

تحلیلگر جزئیات زیر را در مورد بازدیدکنندگان وب سایت شما نشان می دهد:

  • میانگین ماهانه، روزانه و ساعتی در نمودارها و جداول.
  • پیوندهایی که بازدیدکنندگان از طریق آن به وب سایت شما دسترسی دارند.
  • کدهای HTTP
  • سیستم عامل
  • اطلاعات مرورگر
  • محل های مبدا.

مدیریت فایل

اگر می خواهید روش راحت تری برای آپلود فایل ها به سرور خود نسبت به استفاده از FTP داشته باشید، پس فایل منیجر cPanel بهترین راه حل است

وب سایت خود را با سی پنل مدیریت کنید

شما هم می توانید فایل های خود را آپلود کنید به صورت تکی یا با زیپ چندین فایل را با هم و آپلود کنید.

نتیجه
با این نکات مدیریت وب سایت سی پنل بالا، امیدواریم مدیریت وب سایت شما ساده شده باشد و بتوانید بدون نگرانی بیش از حد در مورد جزئیات فنی، روی کسب و کار خود تمرکز کنید.