منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نکات و ترفندهایی برای پشتیبان گیری از VPS خود

نکات و ترفندهایی برای پشتیبان گیری از VPS خود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نکات و ترفندهایی برای پشتیبان گیری از VPS خود

در دنیای فناوری امروز، همه ما از نوعی پشتیبان استفاده می کنیم. پشتیبان‌گیری همه در تلفن‌هایشان، عکس‌ها/فایل‌های مهم در آن تلفن‌ها است. اما وقتی نوبت به سرور شما می رسد که برای کسب و کار شما بسیار مهم است – هرگز در اولویت اول قرار نمی گیرد.

نکات و ترفندهایی برای پشتیبان گیری از VPS خود

دو مورد استفاده اصلی برای پشتیبان گیری عبارتند از:

بازیابی فایل: بازیابی فایلی که به دلیل سیستم یا خطای انسانی خراب/حذف شده است.
بازیابی کامل سرور: پس از از دست دادن اطلاعات فاجعه بار، کل سرور را به نقطه بازیابی قبلی بازگردانید.

راه حل های بازگشتی چه می تواند باشد؟

پشتیبان گیری VPS می تواند هر دو باشد آنلاین، آفلاین یا ترکیبی از هر دو. در صورتی که پشتیبان گیری آنلاین همزمان با تصمیم گیری انجام شود و اگر پشتیبان گیری آفلاین باشد، داده های VPS را می توان به صورت محلی در ساختارهای ذخیره سازی ذخیره کرد، اما این ممکن است در بازیابی فایل ها به شما کمکی نکند، زیرا امکان پذیر نیست. فقط فایل مورد نیاز را از کل نسخه پشتیبان VPS بازیابی کنید.

نکاتی برای پشتیبان گیری از VPS خود

1. برنامه ریزی کنید که چه چیزی و کجا باید پشتیبان گیری شود

این ممکن است برای برخی بدیهی به نظر برسد – اما دانستن اوقات فراغت و مکان پشتیبان گیری مهم ترین و حیاتی ترین جزء استراتژی بازیابی فاجعه است.

می‌تواند چندین مقصد برای پشتیبان‌گیری شما وجود داشته باشد و دانستن اینکه چه چیزی محافظت می‌شود و کجا برنامه‌ریزی بازیابی بلایا را آسان می‌کند. زمانی که بخشی از برنامه اغلب بسیار حیاتی است، اما زمانی که همه چیز برنامه ریزی شد، می توان آن را به سرعت حل کرد.

برنامه وابسته vps9 img

2. راه حل ذخیره سازی را انتخاب کنید

پشتیبان گیری شما مکرر است ذخیره شده به صورت محلی، از راه دور یا ترکیبی از 2.

همانطور که در بالا ذکر شد، تصمیم گیری در مورد اینکه چه داده ها یا فایل هایی را نگه دارید، تعیین می کند که کدام گزینه را انتخاب کنید. خوشبختانه گزینه های زیادی در حوزه پشتیبان گیری محلی و راه دور وجود دارد.

بسته به سیستم عامل انتخابی خود، از ابزارها و دستورات داخلی برای تکثیر و ذخیره فایل ها به صورت محلی استفاده خواهید کرد. به شرطی که سرور شما از دسترس خارج نشود، نسبتاً سریع و آسان از این فایل ها بازیابی خواهید کرد. هر دو لینوکس و ویندوز دارای گزینه هایی برای وصله و نگهداری نسخه های پشتیبان محلی هستند.

نکات و ترفندهایی برای پشتیبان گیری از VPS خود

ما همچنین در مورد پشتیبان گیری از راه دور صحبت کردیم، و برای بازیابی فاجعه اغلب این یک ابزار مفید است. اگر سرور شما پاسخ نمی دهد یا به طور مرگبار خراب می شود، پشتیبان گیری از راه دور به شما امکان می دهد از یک نقطه بازیابی اخیر بازیابی کنید و از دست دادن داده ها را به حداقل برسانید.

3. در صورت امکان، پشتیبان گیری را خودکار کنید

اکنون شما انتخاب کرده اید که از چه مواردی پشتیبان تهیه می کنید و کجا می خواهید از آن موارد پشتیبان تهیه کنید. در مرحله بعد، باید بدانید که ابزارهایی که استفاده می کنید چگونه این کار را انجام می دهند. معمولاً این می تواند به دلیل فرآیندهای دستی باشد، به عنوان مثال خط فرمان یا پشتیبان گیری سطح فایل سیستم عامل.

اگر یک فرآیند خودکار برای پشتیبان گیری شما وجود دارد، از آن استفاده کنید! اکثر کنترل پنل های هاست مانند Interworx، Plesk و cPanel دارای سیستم پشتیبان گیری خودکار هستند. که امکان راه اندازی و مدیریت آسان پشتیبان گیری را برای VPS شما فراهم می کند.

4. مکان های پشتیبان خود را متنوع کنید

همیشه یک مکان پشتیبان را انتخاب کنید که هم محلی و هم از راه دور باشد. آیا از اسکریپت های پشتیبان از راه دور TDWS استفاده می کنید یا با استفاده از Secure FTP پشتیبان خود را تنظیم می کنید، انتخاب با شماست. اما همیشه یک مکان از راه دور داشته باشید که در آن نسخه پشتیبان خود را نگه دارید

میزبانی VPS آلمان img

اکثر کارشناسان صنعت نیز شما را تشویق می‌کنند که پشتیبان‌گیری داشته باشید. این ممکن است اضافی به نظر برسد. اما زمانی که کارها شکست بخورند، بسیار مؤثر هستند.

5. پشتیبان گیری سرور را به طور منظم آزمایش کنید

بدون آزمایش کافی، اگر نسخه پشتیبان به درستی پیکربندی نشده باشد، همچنان در معرض خطر خواهید بود. بازیابی فایل‌ها یا گروه‌های دانش به شما کمک می‌کند بدانید که نسخه‌های پشتیبان آنچه می‌خواهید را می‌گیرند و روش‌هایی که انتخاب کرده‌اید برای رضایت شما کار می‌کنند.

آزمایش تضمین می کند که روش هایی که انتخاب می کنید برای پروژه و محیط شما بهترین کارایی را دارند. در حالی که این نوع آزمایش ممکن است برای موقعیت‌های زنده ایده‌آل نباشد، انجام آزمایش‌ها تضمین می‌کند که راه‌حل‌های پشتیبان برای VPS شما قبل از استقرار پروژه شما مطابق با نیاز کار می‌کنند.

یک نکته آخر

در دنیای امروز، داده ها یا اطلاعات برای هر کسب و کاری به مهمترین مؤلفه تبدیل شده است. از دست دادن داده ها می تواند یک مسئله جدی برای تداوم کسب و کار باشد. آ پشتیبان گیری معمولی در صورت بروز مشکل، بهترین گزینه برای بازیابی وب سایت است. به ما اجازه می دهند بازیابی، استقرار مجدد و دسترسی به تمام اطلاعات ذخیره شده از یک نقطه قبلی خاص در زمان اگر مشکلاتی دارید که تمام اطلاعات سرور را پاک می کند، بسیار مفید است.

با خدمات میزبانی وب شبکه های VPS9با استفاده از گزینه های پشتیبان VPS، داده های خود را در حافظه خارجی ذخیره و محافظت کنید.