منو سایت

مهاجرت هاست رایگان چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مهاجرت هاست رایگان چیست؟

مهاجرت در دنیای میزبانی وب فرآیند انتقال فایل ها، پایگاه های داده و ایمیل ها از یک سرور به سرور دیگر است. برای هر کسب و کاری که به دنبال انتقال به یک میزبان جدید است – یا برای هر فردی که از ارائه دهنده فعلی خود ناراضی است، ضروری است.

خوشبختانه، با این حال، میزبان های بسیاری مانند وجود دارد میزبانی A2 که مهاجرت رایگان را ارائه می دهد کمک. این راهنما شما را با همه چیزهایی که باید در مورد مهاجرت وب سایت بدانید، از انتخاب میزبان مناسب گرفته تا انجام عملی انتقال، راهنمایی می کند. بنابراین، چه در حال برنامه‌ریزی برای اولین بار برای مهاجرت به وب‌سایت خود هستید یا فقط می‌خواهید زمانی که زمانش رسید آمادگی بیشتری داشته باشید، ادامه مطلب را بخوانید!

مهاجرت میزبانی وب رایگان چیست؟

انتقال میزبانی وب فرآیند انتقال وب سایت شما از یک میزبان به میزبان دیگر بدون تأثیر منفی بر رتبه بندی موتورهای جستجو یا تغییر ظاهر یا عملکرد وب سایت شما است.

هنگامی که یک وب سایت را مهاجرت می کنید، می توانید یک انتقال کامل یا جزئی انجام دهید. با انتقال کامل، تمام فایل‌های وب‌سایت، پایگاه‌های داده و سایر محتوای خود را منتقل می‌کنید. با انتقال جزئی، بخش هایی از وب سایت خود را منتقل می کنید (به عنوان مثال فقط ایمیل ها).

مهاجرت بر سایت منتشر شده موجود تأثیر نمی گذارد. میزبان وب اساساً داده های شما را در سرور جدید کپی می کند: اطلاعات از سرور فعلی شما کپی شده و حذف نمی شود. این یک نسخه آینه ای از وب سایت شما ایجاد می کند.

برای اینکه سایت خود را روی هاست جدید زنده کنید، سرورهای نام دامنه را به روز می کنید تا به سرور میزبانی وب جدید اشاره کنند. بسته به پیچیدگی مهاجرت، کل فرآیند ممکن است فقط از چند ساعت تا چند روز طول بکشد.

چرا می خواهید وب سایت خود را از یک میزبان به میزبان دیگر منتقل کنید؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید وب سایت خود را به میزبان دیگری منتقل کنید، از جمله:

 1. شما به عملکرد بهتری نیاز دارید. گاهی اوقات ارائه دهندگان میزبانی وب از کار افتاده اند. سایت شما عملکرد خوبی ندارد و کدهای خود را از نظر خطا تست کرده اید، اما در نهایت می دانید که مشکل میزبان وب شما است. در این مورد، می‌خواهید به سمت میزبانی بروید که می‌تواند سرعت وب‌سایت سریع‌تری را ارائه دهد.
 2. شما نیاز به حمایت بهتری دارید. آیا تا به حال با تیم پشتیبانی یک شرکت تماس گرفته اید که فقط به مدت یک ساعت در حالت تعلیق قرار گرفته یا چندین بار بدون هیچ مشکلی انتقال داده شود؟ ما همه آنجا بوده ایم. برخی از ارائه دهندگان پشتیبانی بهتری نسبت به سایرین دارند. در میزبانی A2، ما 24/7/365 چت زنده، بلیط و پشتیبانی تلفنی را ارائه می دهیم. همه این کار را نمی کنند.
 3. شما به یک طرح ارزان تر نیاز دارید. در دنیای میزبانی وب، خرید یک پلن با قیمت پایین‌تر یک استاندارد صنعتی است. اما زمانی که قرارداد به پایان می رسد، هزینه طرح افزایش می یابد. اگر به یک طرح ارزان‌تر نیاز دارید، تعویض میزبان ممکن است راه حلی باشد.

البته دلایل دیگری برای انتقال از یک میزبان وب به میزبان دیگر وجود دارد. اما اینها رایج ترین هستند.

دلیل شما هر چه باشد، هنگام تغییر به یک میزبان وب جدید، قطعاً می خواهید هزینه را در نظر بگیرید. برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب برای انتقال وب سایت شما هزینه ای دریافت می کنند (معمولاً حدود 25 دلار).

ایده خوبی است که از هر میزبان احتمالی بپرسید که هزینه مهاجرت چقدر است. بهترین هاست ها، مانند میزبانی A2، می توانند این کار را به صورت رایگان انجام دهند.

فرآیند مهاجرت میزبانی وب

در میزبانی A2 ما ارائه می دهیم مهاجرت های رایگان برای کل وب سایت شما محتوای مهاجرت شده شامل:

 • فایل های وب سایت
 • ایمیل ها (توجه داشته باشید که ما انتقال همه صندوق های پستی را تضمین نمی کنیم زیرا ممکن است زمان زیادی طول بکشد)
 • پایگاه داده
 • تنظیمات سی پنل برای حساب های مبتنی بر سی پنل.

انتقال حدود 24 تا 48 ساعت طول می کشد، اما سایت در طول فرآیند از کار نمی افتد. سایت شما روی سرور قدیمی شما فعال می ماند تا زمانی که انتخاب کنید سرورهای نام دامنه را به هاست جدید هدایت کنید.

اگر مطمئن نیستید که چگونه سایت خود را مهاجرت کنید، در اینجا یک نگاه داخلی به فرآیند مهاجرت آورده شده است:

 1. بسته میزبانی وب را از وب سایت ما خریداری کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام برنامه را خریداری کنید، لطفاً با راهنمای ما مشورت کنید یا با تیم فروش ما در اینجا تماس بگیرید.
 2. به هاست A2 وارد شوید پورتال مشتری
 3. کلیک پشتیبانی می کندو سپس کلیک کنید مهاجرت ها. را بلیط های مهاجرت من صفحه ظاهر می شود
 4. کلیک درخواست مهاجرت.
 5. اطلاعات خواسته شده را ارائه دهید. اگر مطمئن نیستید که چگونه برخی از فیلدها را تکمیل کنید، ممکن است لازم باشد برای این اطلاعات با ارائه دهنده میزبان فعلی خود تماس بگیرید.
 6. موافقم شرایط استفاده و خط مشی استفاده قابل قبولو سپس کلیک کنید به مرحله 2 بروید.
 7. که در یک سرویس را انتخاب کنید سرویسی را برای انتقال محتوای خود انتخاب کنید.
 8. کلیک به مرحله 3 بروید.
 9. اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس کلیک کنید درخواست مهاجرت ارسال کنید.
 10. زمانی که انتقال کامل شد به شما اطلاع می دهیم. کل فرآیند حدود 24-48 ساعت طول می کشد.

مهم: ما قویاً توصیه می کنیم قبل از تغییر تنظیمات سرور نام دامنه خود، وب سایت خود را روی سرورهای ما آزمایش کنید. برای این کار می توانید از URL اشتراک گذاری شده برای حساب خود استفاده کنید. یک URL مشترک به شما امکان می دهد بدون استفاده از نام دامنه حساب، سایت را مرور کنید. برای اطلاعات بیشتر لطفا ببینید این مقاله.

خلاصه کردن

ما می دانیم که انتقال وب سایت شما به میزبان دیگری می تواند دلهره آور باشد. میزبانی A2 متعهد است که این فرآیند را تا حد امکان برای شما آسان و بدون دردسر کند، بنابراین ما این راهنمای نحوه مهاجرت سایت خود را با ما در چند مرحله ساده آماده کرده ایم! سوالی دارید؟ همین امروز با یکی از نمایندگان فروش ما تماس بگیرید- آنها آماده پاسخگویی به هر سوال یا نگرانی شما در مورد انتقال وب سایت خود به ما هستند. با بیش از 20 سال تجربه در میزبانی وب، تیم ما می داند که برای اطمینان از اینکه همه فایل های شما با موفقیت از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر با حداقل وقفه در سرویس منتقل می شوند، چه کاری لازم است. اگر کار دیگری وجود دارد که می توانیم برای شما انجام دهیم و به انتقال وب سایت شما به سرورهای خود کمک می کنیم، دریغ نکنید با ما تماس بگیرید!

مقالات مرتبط: